مشاور تولید تجهیزات پزشکی

مشاور تولید تجهیزات پزشکی

آزمون سازگاری الکترومغناطیسی EMC چیست؟

تمام وسایل الکتریکی، الکترونیک یا الکترومکانیکی برخی از انرژی های الکترومغناطیسی را منتشر می کنند. سازگاری الکترومغناطیسی (EMC) ادامه یک دستگاه یا سیستم در یک محیط الکترومغناطیسی بدون دخالت و دخالت است.
به عبارت دیگر، آن را می توان به عنوان واقعیت تعریف کرد که دستگاه یا سیستم بر روی دستگاه های دیگر یا سیستم های دیگر تاثیر می گذارد در حالی که آنها در حال کار هستند و توسط عملیات آنها تحت تاثیر قرار نمی شود. برای نشان دادن مشکل تداخل الکترومغناطیسی، یک مشکل تداخل الکترومغناطیسی هنگامیکه یک هواپیما در یک محیط یکسان با سیستم ناوبری در حین انجام کار تلفن همراه، یعنی برقراری ارتباط صوتی یا داده، مواجه می شود، تداخل می کند.
در این مشکل، منبع تلفن همراه است، مسیر اتصال هوا، و سیستم آسیب دیده سیستم ناوبری هواپیما است. عملكرد يك تلويزيون و مته كه به يك خط شبكه انرژي وصل مي شود، نمونه اي از تداخل از طريق رسانايي است. در این مشکل، مته منبع با استفاده از خط برق، کابل به عنوان مسیر اتصال و ایجاد تداخل و اعوجاج در صفحه تلویزیون در وضعیت سیستم آسیب دیده است. اگر دستگاه ها در این دو نمونه تداخل در حین کار با یکدیگر تداخل نداشته باشند، سازگاری الکترومغناطیسی را می توان ذکر کرد.
استانداردهای EMC برای دو هدف توسعه داده شده است. اولا آنها انتشار الکترومغناطیسی را از یک دستگاه تنظیم می کنند، و سپس ایمنی این دستگاه را به تداخل الکترومغناطیسی اطمینان می دهند.
آزمایش EMC با هدف تعیین ضریب عملکرد، خرابی و ارتباط دستگاه ها با این اثرات به عنوان یک نتیجه از امواج الکترومغناطیسی است که معمولا از طریق دستگاه های الکتریکی و الکترونیکی در طول عملیات انتشار می یابد.
سازگاری الکترومغناطیسی به یک موضوع بسیار حساس تبدیل شده است. از بخش های نظامی تا فن آوری های فضایی، از پزشکی به برنامه های کاربردی صنعتی یا صنعت خودرو، هر بخش باید با الزامات EMC مطابقت داشته باشد. بسیاری از استانداردهای بین المللی و نظامی ملی و بین المللی برای ارائه EMC وجود دارد.
این استانداردها اساسا سطح انرژی الکترومغناطیسی سیستم (یا دستگاه) را به محیط زیست و یا انرژی که تحت تأثیر محیط قرار می گیرد، نشان می دهد.
آزمون های EMC اصلی، آزمون های Extension، آزمایش های ایمنی و آزمایش های نظارت بر انتشار. هدف از آزمایش این است که حداکثر اثر اختلال الکترومغناطیسی ایجاد شده توسط دستگاه با استفاده از دستگاه های شناسایی دخالت نخواهد کرد.
گروه محصولات EMC تست
تجهیزات رادیو و مخابرات
محصولات صنعتی سنگین
ماشین آلات و تجهیزات ساخت و ساز
سیستم های امنیتی و آلارم
تجهیزات راه آهن
بهداشت، تناسب اندام و زیبایی محصولات
الکترونیک خودرو
دستگاه پزشکی
تجهیزات اطلاعاتی
محصولات خانگی و تجاری
لوازم خانگی و خانگی (خانگی یا صنعتی)
روشنایی
تجهیزات آزمایشگاهی
اسباب بازی های الکتریکی
سازگاری الکترومغناطیسی (EMC)؛ هر سیستم یا دستگاه الکترونیکی، سیستم های دیگر و دستگاه های موجود در محیط بدون تأثیر و تأثیر آنها بر محیط زیست.
تجهیزات الکتریکی و الکترونیکی نباید بر عملکرد یا عملکرد سایر تجهیزات توسط نویز الکترومغناطیسی و یا اثر تولید شده توسط محیط در طول عملیات تأثیر بگذارند. این دو نیاز اساسی مکمل هستند و دستگاه ها باید هر دو الزام اولیه را برآورده کنند.
تطابق تست EMC در بسیاری از بازارها، از جمله اروپا، آمریکا، چین، کره، استرالیا و نیوزیلند، الزامی است. تست EMC مورد نیاز است تا به رعایت الزامات قانونی، بهبود عملکرد محصول و کاهش هزینه های عدم رعایت رعایت شود. آزمونهای EMC شخص ثالث و ارزیابی های انطباق نیز به تقویت موقعیت رقابتی در بازار کمک می کند.
برای کسب اطلاعات بیشتر، می توانید از تیم های متخصص ما از آدرس های تماس و شماره های تلفن ما بهره مند شوید و شما می توانید پاسخ های خود را به تمام سوالات خود دریافت کنید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره با شماره 09120135205 (دکتر امید صفرپور) تماس حاصل نمایید.

تماس با ما
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟